domaći komplet
Blog
četvrtak, rujan 22, 2011
Prvo kolo i ponovo Daba za povijest. Ha ha ha. Malo šale nije na odmet.

Kao što ste vidjeli i čuli  započela je nova i odmah na početku turbulentna sezona. Bilo je puno odlazaka i dolazaka koje ćemo imati prilike analizirati ali, složit ćete se svi, najbitnije je da je počelo.

Utakmicu u za nas uvijek nezgodnom Kninu započeli smo slabo i zahvaljujući novom golmanu Željanu Blagajiću nismo primili golove. Vujević nas dovodi u vodstvo i do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Trener Delpont u poluvremenu govori igračima kako trebaju igrati i da ono što trenutno pokazuju nije ni približno onome kako bi trebalo izgledati te da se trgnu.

U nastavak domaćini ulaze pribraniji i preko Babića i Klarina dolaze u vodstvo te kninsku dvoranu dovode do delirija. Mejaši se trude ali lopta neće u gol. Snalažljivi Bogdanović uz pomoć obrane domaćina nekako ubacuje loptu u gol odličnog domaćeg kapetana Kneza te postavlja konačnih 2:2.

Moramo priznati da smo očekivali više, poglavito jer su domaćini igrali oslabljeni, ali i ovako bod u gostima i na početku sezone nije ni tako loš.

Dosta će posla imati Alen Delpont da ukomponira novi BBB trojac među stare igrače ali sezona je duga i još je mnogo utakmica pred nama.

Slijedeća utakmica je u gostima kod susjednog Solina koji je zasluženo izborio bod kod Splita. Vidimo se.

mnkmejasi @ 10:53 |Isključeno | Komentari: 0
subota, travanj 30, 2011
Vrijedna pobjeda u 1. utakmici play off-a. Dominirali smo tijekom cijelog susreta i na kraju zasluženo pobijedili.

mnkmejasi @ 11:43 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, travanj 5, 2011
Večeras 05.04.2011. s početkom u 21.30. počinje zadnja utakmica koju ćemo u regularnom dijelu odigrati na Mejašima. U goste nam dolazi prvoplasirano Kijevo. Mamac za sve gledatelje žaljne dobrog nogometa i prilika da gostima uzvratimo za poraz u prvom dijelu sezone. Vidimo se.

mnkmejasi @ 13:07 |Isključeno | Komentari: 0
četvrtak, ožujak 10, 2011
Poštovani navijači najavljujemo Vam slijedeće kolo 1HMNL u kojem dočekujemo momčad Vrgorca. Stanje na tablici govori nam da će to biti još jedan derbi i prilika našim igračima da se revanširaju za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Utakmica se igra u NEDJELJU 13.03.2011. s početkom u 19.00 sati. Vidimo se.

mnkmejasi @ 19:28 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, veljača 28, 2011
Pobjedi se ne gleda u zube, upravo ta poslovica označila bi ovu utakmicu. Na kraju krajeva igra se za bodove. Nikad lošije prvo poluvrijeme ove sezone ali smo ipak na kraju smogli snage i pobijedili. Gostima iz Osijeka ostaje žaliti za propuštenim prilikama iako su igrali daleko bolje nego to stanje na tablici govori. Ostavili su na kompletnu publiku izuzetno dobar dojam. Nama slijedi Zagreb Zapad u nedjelju.

mnkmejasi @ 16:02 |Isključeno | Komentari: 0
četvrtak, veljača 24, 2011
Poštovani navijači zahuktalo prvenstvo nastavlja se u subotu 26.02.2011. s početkom u 20.00 sati. U goste nam dolazi trenutno posljednja momčad lige. Znamo kako opasne mogu biti momčadi koje se bore za opstanak pa opreza nikad dosta. U svakom slučaju vidimo se na tribinama.

mnkmejasi @ 23:58 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, veljača 22, 2011
Na današnji dan prije ne tako mnogo godina rođen je naš dragi Mladen Perica-Štrla. Od srca mu želimo sve najbolje s željom da upozna ljubav svog života pa makar i na Murteru.

mnkmejasi @ 13:18 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, veljača 20, 2011
Teško izborena pobjeda i nova tri boda. Uskoro kompletan izvještaj.

mnkmejasi @ 22:44 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, veljača 14, 2011
Ovom prilikom želimo čestitati 100-ti rođendan najvećem nogometnom klubu u Hrvatskoj a i šire. Netrebamo naglašavati da čestitamo prvih 100 godina jer HAJDUK ŽIVI VJEČNO.

mnkmejasi @ 00:05 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, veljača 13, 2011
Što reći nakon ove utakmice, nakon nerealiziranih šansi u prvom  i prvom dijelu drugog poluvremena na kraju ispada da moramo biti zadovoljni bodom a nismo. Prvo je poluvrijeme proteklo u našoj blagoj dominaciji ali nam je nedostajao gol. Sve naše pokušaje je spriječavao što Lončar što požrtvovni njegovi suigrači. Drugo poluvrijeme s malo jačim napadima uspijevamo poboljšati te golovima Gabrila i Jelića vodimo i umjesto da s još jednim pogotkom privedemo utakmicu kraju, događa nam se nepažnja koju koristi odlični Alfirević te smanjuje na 1:2. Do kraja Muć s igračem vratarem Perišićem u posljednim trenutcima utakmice postavlja konačnih 2:2. Bod u gostima???? Voljeli bismo da su bila sva tri. U nastavku sezone nam se nebi smjele događati ovakve pogreške.

mnkmejasi @ 23:54 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, veljača 7, 2011
Veliki gradski derbi opravdao je epitet derbij kako po igri tako i po napetim situacijama.

U utakmicu ulazimo ležerno i to nas košta, gosti su preuzeli inicijativu i nametnuli igru brzu igru. Sve to rezultira vodstvom gostiju od 0:2. Golove je postigao brzi Bajrušević u 9. te 11. minuti. To kao da nas je trglo te i mi stišćemo zube i jače napadamo. Znaor iz prekrasne solo akcije pogađa za smanjenje od 1:2 u 12. minuti. Iako je bilo šansi na obje strane rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

Nastavak iznova donosi dekoncentraciju u našim redovima. Marinović u 25. minuti ne propušta idealnu priliku i već je 1:3. Kao da su se crni oblaci nadvili na Mejaše nakon ovoga gola. Uslijedila je ponovno bolja igra Mejaša koja je okrunjena golom Žarkovića u 29. minuti. Igrači Splita ne posustaju te ohrabreni igračom trenerom Osibovom igraju kao naelektrizirani. Radan bježi obrani domaćina te u 32. minuti pogađa za povećanje vodstva od 2:4. Igrači u crvenom slave i sve im ide na ruku.  Mejašani se ne predaju te sve stavljaju na napad. Za smanjenje od 3:4 pobrinuo se Gabrilo golom i 35. minuti. U gledalištu oduševljenje, što zbog gola, što zbog požrtvovne igre s obje strane. Ubrzo uvodimo Igrača vratara Simunića koji dvije minute prije kraja utakmice efektnim volejem vara Jukića i to je konačni rezultat od 4:4. Kada sve pogledamo ispalo je dobro. Bod je dobar jer smo cijelu utakmicu stizali rezultatski manjak.

Slijedi analiza i treninzi pa gostovanje kod Muća.

Naglašavamo da je ovaj tjedan i KUP utakmica u Zagrebu gdje smo gosti ekipi Zagreb Puljić.

mnkmejasi @ 15:10 |Isključeno | Komentari: 0
četvrtak, veljača 3, 2011
Poštovani navijači i simpatizeri očekujemo Vas na velikom derbiju koji će se igrati u subotu 05.02.2011. godine s početkom u 20.00 sati. U goste nam dolazi MNK Split. Nepotrebno je bilo što dodati, osim da su gosti trenutno 3. na ljestvici a mi 4.. Dovoljno razloga da se vidimo u subotu.

mnkmejasi @ 09:13 |Isključeno | Komentari: 0
subota, siječanj 29, 2011
Dramatična utakmica koja nije bila za gledatelje sa zdravstvenim problemima. Tri boda su spremljena s vrućeg gostovanja i to je to.

No krenimo redom. Simunić nakon boljeg početka domaćina u 10. minuti pogađa za 0:1. Nakon gola se opuštamo i to u 12. minuti kažnjava Bisaku prekrasnim volejem za 1:1. Slijedeća minuta je sretna za Žarkovića koji iz daljine precizno pogađa donji desni kut Modrušanovog gola. Na semaforu je dakle od 13. minute 1:2 i to je uz mnogo stresnih situacija rezultat 1. poluvremena. Naglašavamo da je Luketin u 18. i 19. minuti obranio dva akumulirana prekršaja.

Drugo poluvrijeme počinje loše za nas. Uspinjača golovima Matoševića u 23. te Piplice u 24. minuti preokreće rezultat na 3:2. Kada se činilo da nam lađe tonu iz digao se Simunić te u 28. minuti vraća stvari na početak pogotkom za 3:3. Ljuti se domaća klupa ali Matija je neumoljiv. Nakon gola hvatamo konce igre te Jezidžić u 33. minuti oštrim udarcem iskosa trese mrežu za novo vodstvo. Imamo osjećaj da su nam tri boda nadohvat ruke, pogotovo što je domaća ekipa malo pala trkački. Da sve nebude idealno pobrinuo se Luketin koji je željom da pogodi suparniči gol iz svog prostora (domaćin je uveo igrača-vratara) griješi te predaje loptu koja se odbija do spretnog Đulvata. Kapetan Uspinjače ne propušta poklon te poentira za 4:4, a igrala se 39. minuta.

Dramatičan rasplet dogodio se doslovno u posljednjim sekundama utakmice. 40 sekundi je ostalo do kraja kada Simunić pada pokošen u kaznenom prostoru Uspinjače te suci sviraju penal. Nemožemo vjerovati da smo unatoč svemu u prilici pobijediti. Loptu na 6. metara namješta kapetan Vujević (a tko će drugi) te preciznim udarcem pod gredu ostavlja nemoćnog Jukića na koljenima. Erupcija oduševljenja na klupi i strepnja još pola minute. Tek što su domaći krenuli s centra rade 6. prekršaj iz kojeg Jezidžić nije uspio povećati vodstvo ali i okako je prekrasno. Mi idemo kući pjevajući a domaćinu ostaje žal za propuštenim prigodama.

Tri boda se pišu i to je najbitnije. Vidimo se.

mnkmejasi @ 08:53 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, siječanj 17, 2011
Prva utakmica drugog dijela prvenstva dovela nam je u goste ekipu Potpićana. Ekipu za sve osim za potcjenjivanje. Dočekali smo ih bez bolesnog Vujevića i nije dobro počelo. Iako smo mi napadali i imali loptu više u nogama iskusni gosti vrebali su šanse iz kontri. A tih je kontri bilo. Na poluvremanu je bilo 0:3 i slutilo je na katastrofu. Odmor u poluvremenu Čubelić koristi da osokoli momčad i uvjeri ih da nije sve izgubljeno. Nastavak susreta izrodio je Znaora u junaka utakmice. Već u prvoj minuti nastavka glavom pogađa za 1:3. U daljnjem tijeku utakmice opet Znaor prekrasnim volejem s desne strane iz kosa matira gostujućeg golmana i to je 2:3. Iako smo se primakli na gol zaostatka nesmijemo zaboraviti na kontre. Uvodi Čubelić Simunića kao igrača vratara i to rezultira golom Gabrila u posljednjoj minuti susreta. 3:3 je na semaforu erupcija, oduševljenja u dvorani. Gabrilo je još doslovce u zanjoj sekundi mogao postići pogodak za pobjedu ali lopta nije htjela u gol. No ipak na kraju nismo nezadovoljni bodom koji je nakon igre pokazane u prvom poluvremenu zlata vrijedan.

Čeka nas sada reprezentativna stanka a potom put u Zagreb u goste Uspinjači.

mnkmejasi @ 09:12 |Isključeno | Komentari: 0
Najteže je dobiti onu utakmicu koja je već dobivena. Šalu na stranu. Gosti su došli vrlo spremni i odlučni a mi smo se uljuljali u dobre rezultate te iscrpljeni turnirima mislili lako ćemo. I počelo je doista lako. Vodstvo od 2:0 te šansa za povećanje vodstva nije nam bilo dovoljno. Dekoncentracija u obrani i gol iz indirekta nikakao nam ne služi na čast. Nakon gola primljenog u zadnjim sekundama 1. poluvremena osjetili smo da nešto nije u redu.

U drugom poluvrimenu gosti još više ubrzavaju te s dva dodatna gola idu kući pjevajući.

Nama ostaju analize i pronalaženje forme koju smo očito igranjem previše turnirskih utakmica izgubili.

mnkmejasi @ 09:05 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, siječanj 9, 2011
U utorak 11.01.2011. s početkom u 20.45. sati igramo zadnju utakmicu 1. dijela prvenstva proitiv MNK Murtera. Dolazi nam momčad koja je u prvoj prvoligaškoj sezoni i uvelike će se truditi tu i ostati. Očekujemo dobru utakmicu i vidimo se.

mnkmejasi @ 13:29 |Isključeno | Komentari: 0
Teško gostovanje u Kninu uistinu je i bilo teško. Domaći igrači nadigrali su nas u svim aspektima igre te su dominirali cijelim susretom. Blijeda predstava Mejaša te najlošije poluvrijeme u dosadašnjem dijelu sezone rezultiralo je vodstvom Kijeva u prvom poluvremenu od 4:0. Istini za volju rezultat je mogao biti i dosta nepovoljniji za nas jer su vratnica i Luketin spašavali od blamaže. U drugo poluvrijeme ipak malo čvršće ulazimo te držimo donekle konce do kraja susreta. Na kraju prihvatljiv poraz od 4:0 protiv lidera prvenstva.

mnkmejasi @ 13:11 |Isključeno | Komentari: 0
petak, siječanj 7, 2011
Poštovani, 07.01.2011. nakon ipak poduže stanke nastavljaju se malonogometne radosti u 1HMNL. Predzadnje kolo prvog dijela vodi nas u Slobodni Kraljvski grad Knin. Gosti smo ekipe Kijeva koja je trenutni lider prvenstva i puca na najveća dostignuća. Kao lider imaju imperativ pobjede a mi ćemo svoju šansu tražiti iz kontri i čekati grašku domaćina i nadati se što povoljnijem rezultatu. Vrijedi pogledati koliko je Čubelić momčad uspio probuditi iz prazničnog odmora, te dali je uistinu Kijevo toliko moćno ove sezone. U svakom slučaju dobar mamac za publiku.

mnkmejasi @ 10:51 |Isključeno | Komentari: 0